Advokāts: Čalovska neatbrīvošana būs labs papildinājums sūdzībai tiesā

Ja tuvākajā laikā kibernoziegumos apsūdzētais Deniss Čalovskis netiks atbrīvots, tas būs labs papildinājums sūdzībai tiesai, tā intervijā Latvijas Televīzijai sacīja advokāts Egons Rusanovs.


Tā kā trešdien Ģenerālprokuratūra saņēma atbildi no Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT), ka tā nevar prognozēt konkrētu termiņu Čalovska sūdzības izskatīšanai, tad viņu būtu jāatbrīvo no apcietinājuma jau tuvākajās dienās, uzsvēra advokāts.

Čalovskis apcietinājumā atrodas jau deviņus mēnešus, un Rusanova ieskatā, tas ir pietiekams laiks, lai varētu netraucēti izmeklēt šo lietu.

Kā vēstīts, ECT Čalovska sūdzībai ir piešķīrusi prioritāti, tomēr nekādus konkrētus sūdzības izskatīšanas termiņus nav norādījusi.

Iepriekš ziņots, ka prokuratūra gaidījusi oficiālu apstiprinājumu no ECT par Čalovska lietas izskatītīšanas termiņiem, lai varētu lemt par viņa atbrīvošanu no apcietinājuma.

Valdība 6.augustā lēma izdot Čalovski ASV, tomēr iespējamā kibernoziedznieka advokāti vērsās Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT), lūdzot noteikt pagaidu aizsardzību, proti, aizliegumu izdot Čalovski ASV, pirms viņa lieta nav izskatīta. ECT šo lūgumu apmierināja.

Komentāri

Kategorijas