Circene noliedz konfliktu ar nozari

Skaidrojot attiecības ar veselības aprūpes nozari, atbildīgā ministre Ingrīda Circene (V) intervijā Latvijas Televīzijai (LTV) noliedza, ka viņai būtu konflikts ar nozari.


Otrdien Latvijas Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs intervijā LTV norādīja, ka slimnīcām esot nepieņemama situācija ar kvotām neatliekamās palīdzības sniegšanai, kuras pārsniedzot slimnīcām pašām nākas no saviem resursiem rast finansējumu šādas palīdzības sniegšanai pacientiem.

Savukārt veselības ministre Ingrīda Circene noliedza šādu kvotu pastāvēšanu, apgalvojot, ka neatliekamā palīdzība tiek apmaksāta visiem pacientiem. Lūgta skaidrot iepriekš paustos Slimnīcu biedrības apgalvojumus par kvotām, Circene norādīja, ka tie ir atsevišķi slimnīcu vadītāju izteikumi, kuri vēlas šādā veidā iegūt papildus finansējumu.

Taujāta, vai šāda skatījumu atšķirība nozīmē konfliktu ar nozari, ministre to noliedza.

Iepriekš ziņots, ka Latvijas slimnīcu vadītāji atteikušies no sarunas ar Circeni, jo līdzšinējās sarunas ar veselības nozares vadību nav bijušas auglīgas un viņas vietā kā sarunu partneri turpmāk vēlas redzēt premjeru Valdi Dombrovski («Vienotība»). Slimnīcu vadītāji neesot saņēmuši atbildes uz saviem jautājumiem, īpaši par šī brīža veselības nozares sāpīgāko tematu -- papildu finansējumu neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanai.

Otrdien slimnīcu biedrību vadītājs Kalējs gan norādīja, ka viņu mērķis nav pieprasīt Circenes demisiju: «Mūsu mērķis nav nodarboties ar politiskiem jautājumiem, bet gan nodrošināt pacientu ārstēšanu un panākt, lai pacientu ārstēšanai būtu adekvāts finansējums.»

Veselības ministrija nozarei šogad prasīja papildus vairāk nekā 30 miljonus latu. Valdība atbalstīja piešķirt tikai nepilnu pusi no šīs summas.

Komentāri

Kategorijas