Rīgas Ziemassvētku koncerts 2018

Svinēt svētkus kopā aicina ģitāras virtuozs Kaspars Zemītis, populārā etnomūzikas grupa «Tautumeitas» un operas solisti Jolanta Strikaite-Lapiņa un Mihails Čuļpajevs.

Vieniem Ziemassvētki saistās ar gaišām pārdomām, citiem – ar sirsnīgām sarunām, piparkūku un pīrāgu cepšanu, vēl citiem – ar dāvināšanas prieku un kopā būšanu. Līdzās tam – mūžzaļais svētku simbols – egle, kas ir arī Rīgas Ziemassvētku koncerta idejas pamatā.

Rīgas Ziemassvētku koncertā skanēs gan gaišais J. Pahelbela Kanons ērģelēm un orķestrim, ukraiņu komponista N. Leontoviča kora dziesma «Schedrick», kas daudziem zināma kā kinofilmas «Viens pats mājas» melodija, gan arī pārpasaulīgais I. Kalniņa un V. Šekspīra «Sonets» šoreiz Mihaila Čuļpajeva un vīru kora dziedājumā un R. Paula dziesma «Kamēr svecītes deg» ar M. Zālītes vārdiem. Kontrastam «Tautumeitu» spēcīgajā dziedājumā skanēs arī populārā ebreju tautas dziesma «Hava Nagila» un Meraijas Kerijas līksmā dziesma «All I Want For Christmas Is You» skanīgās balss īpašnieces Jolantas Strikaites-Lapiņas izpildījumā.

Vēl Kaspara Zemīša, Gunāra Kalniņa, Andra Sējāna un Rūdolfa Bērtiņa aranžijās skanēs Uģa Prauliņa, Kaspara Zemīša, Ainara Virgas, Dītera Bolena, Krisa Normena, Frančesko Satori dziesmas, kā arī G. Forē mūzika.

Līdzās dažādu žanru mūziķiem koncertu kuplinās arī Vidzemes augstskolas un Valmieras Kultūras centra jauniešu koris «Skan», Carnikavas jauktais koris  «Vēja balss», Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas zēnu koris, Valmieras Mūzikas skolas meiteņu koris «SolLaRe», svētku kamerorķestris un pavadošā grupa. Diriģenti – Rūdolfs Bērtiņš un Jurģis Cābulis.

Koncerta mākslinieciskais vadītājs – Rūdolfs Bērtiņš, koncerta režisors un scenogrāfs – Reinis Suhanovs.

Komentāri

Kategorijas