trešdiena, 28. septembris

Vārda dienas: Sergejs, Svetlana, Lana

Latvijas Sabiedriskie Mediji Bērnistaba

Latvijas filmas Latvijas šodienai. Spēlfilma «Spogulī»

Latvijas kino šobrīd piedzīvo jaunu radošu vilni! Tā nav dzīve, tas ir kino, tā reiz dziedāja latviešu populārajā dziesmā. Laiki mainās, nāk arvien jauni kino varoņi, un negaidītos kino žanros sevi piesaka jaunie režisori. Sevi pierāda brīnišķīgi aktieri, simtiem statistu garas stundas pavada filmēšanas laukumā, un visi kopā piedzīvo aizraujošus aizkadra stāstus!

Kino veidošana ir aizraujošs, smags, pārsteigumiem un izaicinājumiem piepildīts process. Sapnis par pirmo kino lomu ir tikpat liels kā sapnis uzcelt Sniegbaltītes stikla pili tuvējā Rīgas mežā.  Latvijas simtgades kinofilmu birums ir atklājis, ka Latvijas kino rada vērtīgus stāstus. «Latvijas filmas Latvijas šodienai» piedāvā dokumentālu piecu filmu ciklu. Tie būs filmēšanas aizkadri, dalība dažādos kino procesos, aktieru atlases izveide, kino mūzikas komponēšana vai ieskaņošana, un daudz citu interesantu notikumu.

Lailas Pakalniņas veidotā «Spogulī» ir pasakas «Sniegbaltīte un septiņi rūķīši» jauna versija bērniem un pieaugušajiem. Režisore Laila Pakalniņa kopā ar savu azartisko un sportisko komandu lieto tik neparastus filmēšanas rakursus, ka tas robežojas ar ekstrēmiem piedzīvojumiem.  Gan daiļā Sniegbaltīte, gan viņas tētis, gan daiļā pamāte, gan rūķīši lieliski jūtas sporta zālē. Skarbs humors un uzticība pasakas sižetam sola brīnumus. Plastiski paraugdemonstrējumi ar stieni, ap stieni, pie griestiem, ūdenī, salā, mežā. Kamera, kas filmēšanas vajadzībām ietīta plēvēs, piepūsta ar sniegu, dūnām un miltiem. Filmas veidotāji neslēpj, ka ir ne tikai mākslinieki, bet arī vizuāli brīnumdari.

© 2022 LSM.LV Jebkādu materiālu pilnīga vai daļēja izmantošana atļauta tikai ar lsm.lv redakcijas atļauju.
Ziņot par kļūdu: [email protected]