Latvijas hokeja izlase aizvada treniņu pirms Četru Nāciju turnīra

Šonedēļ Liepājā sāksies četru valstsvienību turnīrs hokejā, klāt arī galvenais treneris Bobs Hārtlijs. Bez Latvijas Liepājā spēlēs arī Slovēnija, Francija un Baltkrievija. Šovakar mūsējiem pirmais un vienīgais treniņš Rīgā, pa dienu arī preses konference – par visu plašāk Andris Auziņš.

Latvijas hokeja izlasei novembra pauzē teicama iespēja savu skatītāju priekšā Liepājā iepriecināt savus īdzjutējus. Galvenais treneris Bobs Hārtlijs uz Četru nāciju turnīru aicinājis 29 hokejistus – sastāvā ne tikai pieredzējušie līderi Kaspars Daugaviņš un Mārtiņš Karsums, bet arī seši potenciālie debitanti.

Intervija - Bobs Hārtlijs, Latvijas hokeja valstsvienības galvenais treneris

«Jauniņajiem šī būs iespēja viņiem pierādīt savas prasmes starptautiskajā līmenī. Šis varbūt nebūs Pasaules čempionāta līmenis, bet pirmā ievirze starptautiskajā hokejā gan.»

Vārtu drošību Hārtlijs Liepājā vismaz uz divām no trim spēlēm grib uzticēt nule kā no Rīgas Dinamo atlaistajam Kristeram Gudļevskim, viņam spēļu prakse varētu ļaut nopelnīt jaunu līgumu.

Intervija - Bobs Hārtlijs, Latvijas hokeja valstsvienības galvenais treneris

«Ar Gudļevski gribu parunāties zem četrām acīm, prieks, ka viņš ir atpakaļ uz ledus. Personīgi jau zvanīju uz Somiju, Šveici, dažām vācu komandām un ieteicu Gudļevski, jo viņš ir spēlētājs, kurš pelnījis spēlēt...»

Šāda veida izlašu turnīrs Liepājā norisināsies vien otro reizi – pirms četriem gadiem līdzīgā turnīrā Latvijai trijās spēlēs divas uzvaras. Hokeja federācijai šobrīd lieli tēriņi saistībā ar 2021.gada Pasaules čempionāta rīkošanu, bet papildus finansējums no valsts vēl nav apstiprināts. Tāpēc turnīra rīkošana ārpus Rīgas ir izdevīga arī no finansiālā aspekta – turnīrs Liepājā izmaksājot ap 60 tūkstošiem eiro.

Intervija - Edgars Buncis, LHF sporta direktors

Liepājā savu jubilejas 100-to spēli Latvijas izlases kreklā aizvadīs kapteinis Kaspars Daugaviņš. Viņš izlasē debitēja pirms 13 gadiem spēlē pret Krieviju.

Turnīrā Liepājā Latvijai jāspēlē pret Baltkrieviju, Franciju un Slovēniju, visas spēles arī LTV7 tiešraidēs.

Komentāri

Kategorijas