UEFA Eiropas līgas kvalifikācija (Nakts ziņas)

Ventspils UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešās kārtas pirmajā spēlē uzņēma Gimaraišas "Vitoria". Par notikumiem Daugavas stadionā – Raimonds Gekišs.

Pirms spēles favorītu loma bija atvēlēta «Vitoria» futbolistiem. Portugāļi no pirmajām minūtēm apdraudēja Ventspils vārtsargu Vjačeslavu Kudrjacevu. Kudrjacevs devās sākumsastāvā ukraiņa – Konstantīna Mahnovska vietā, jo iepriekšējā Eiropas līgas kārtā pret Maltas klubu saņēma desmit spēļu diskvalifikāciju par rasistiskām izpausmēm. Nospiedošo pārsvaru epizodiski ar izcilām vārtu gūšanas iespējām pārtrauca ventspilnieki. Puslaika vidusdaļā Batista neizmantoja iespēju atklāt spēles rezultātu. 30. minūtē portugāļi teritoriālo pārsvaru pārvērta vārtu guvumā. Precīzam esot brazīlim Dāvidsonam – 0:1.

Otrais puslaiks iesākās «Vitorias» zīmē. Piecas minūtes pēc spēles atsākšanās – Pedro Rodrigres panāca jau 0:2. Zaudētie vārti pamodināja ventspilniekus. Serhičuks ar tālsitienu varēja samazināt pārsvaru, bet bumba lidoja secen portugāļu vārtiem. Turpinājumā «Ventspils» nedaudz uzturējās «Vitorias» vārtu tuvumā. Epizodiski veicot bīstamus uzbrukumus, kas spītējot centieniem – nemainīja rezultātu uz tablo. Tehniskie portugāļi atkārtoti izkārtoja vārtu gūšanas iespējas. Puslaika beigās – 80. minūtē «Vitoria» panāca 0:3. Zaudējums ar 0:3 sarežģī ventspilniekiem kvalificēties Eiropas līgas kvalifikācijas pēdējai kārtai. Atbildes spēle Portugālē – 14. augustā.