Rīgas «Grand Prix» 2. posms šaha seriāla izcīņā

Savukārt tepat Rīgā sāksies starptautisks šaha Grand prix seriāla posms. Raimonds Gekišs stāsta vairāk.

Pēc divdesmit četru gadu pārtraukuma, Rīgā no 12. - 24. jūlijam notiks augstākā līmeņa šaha turnīrs, kurā piedalīsies 16 labākie pasaules šahisti. Rīgas «Grand Prix» ir otrais posms šaha seriāla izcīņā. Kopskaitā četros turnīros noskaidros divus labākos šahistus, kuri kvalificēsies nākamajam kandidātu turnīram, lai cīnītos par ceļazīmi uz pasaules čempiona titulcīņu pret norvēģi Magnusu Kārlsenu.

Intervija - Āris Ozoliņš, Latvijas Šaha federācijas prezidents

Rīgas «Grand Prix» aizritēs Mihaila Tāla piemiņas turnīra zīmē. Paralēli pasaules čempionāta posmam aizritēs starptautisks bērnu un Tāla piemiņas rapida un blica turnīrs, kurā sacensību līmeni paaugstinās «Grand Prix» pirmo kārtu nepārvarējušie šahisti. Rīgas «Grand Prix» rīkošanu pilnībā uzņemas Starptautiskā Šaha federācija.

Intervija - Iļja Merenzons, Pasaules šaha čempionāta izpilddirektors

«Pēc turnīra beigām lemsim vai Rīgā atgriezīsimies arī nākamreiz. Latvijas pusei nelūdzam finansiāli iesaistīties turnīra rīkošanā. Svarīgi, lai viņi mums palīdz organizatoriskos jautājumos, kas sekmētu veiksmīgu turnīra norisi.»

Turnīru izspēlēs pēc izslēgšanas spēļu formāta. Sešpadsmit šahisti katrā kārtā aizvadīs divas spēles. Neizšķirta rezultāta gadījumā izspēlēs ātrspēli. Pēc četrām kārtām noskaidros Rīgas posma uzvarētāju, kurš saņems daļu no 130 000 eiro balvu fonda. Turnīra kopējais naudas balvu apjoms ir 800 000 eiro. Visas spēles notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Ieeja turnīrā bezmaksas.

Komentāri

Kategorijas