Nosaukts futbola valstsvienības kandidātu sastāvs

Latvijas futbola izlase jau pēc nedēļas sāks gatavoties Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm ar Izraēlu un Slovēniju. Šodien nosaukts kandidātu sastāvs – viņu vidū arī Minhenes Baern U-19 uzbrūkošais pussargs Daniels Ontužāns. Matīss Timofejevs stāsta vairāk.

19 gadus vecais Daniels Ontužāns Vācijas titulētākā kluba Minhenes «Bayern» jauniešu komandas pārstāv jau kopš U-11 vecuma grupas. Ontužāns ir spēlējis Vācijas U-15 un U-16 izlasēs, bet Latvijas jauniešu izlases nav pārstāvējis. Neskatoties uz to viņš pieaugušo līmenī izvēlējies pārstāvēt dzimto Latviju.

Intervija - Slaviša Stojanovičs, Latvijas futbola valstsvienības galvenais treneris

«Kopā ar prezidentu devāmies uz Minheni, vērojām viņa spēli un aprunājāmies ar viņu. Visi piekritām, ka izsaukums uz izlasi nāks par labu gan viņam, gan mums. Viņš ir gatavs un ļoti motivēts, tāpēc arī Daniels ir kandidātu sarakstā. Iemesls, kāpēc viņš ir šeit, ir daudz plašāks nekā piedalīšanās divās spēlēs. Mēs nedrīkstam atļauties zaudēt nevienu talantu.»

Kopumā Latvijas valstsvienības galvenais treneris Slaviša Stojanovičs kandidātu sarakstā iekļāvis 26 futbolistus. Pirmo reizi uz izlasi izsaukts arī U-21 izlases uzbrūkošais pussargs Mārtiņš Ķigurs, kurš tikai nupat atgriezies laukumā pēc traumas sadziedēšanas.

Intervija - Slaviša Stojanovičs, Latvijas futbola valstsvienības galvenais treneris

«Man patīk tas, ko redzu, tas, kā Mārtiņš saprot spēli. Šī nometne mums un, it īpaši man, ir iespēja pārbaudīt spēlētājus, kurus es pārāk labi nepazīstu. Mums būs septiņi vai astoņi treniņi, daudz laika pavadīsim kopā un netērēsim laiku ceļojot.»

Traumu dēļ šoreiz kandidātu sarakstā nav iekļauti Vladislavs Gabovs un Igors Tarasovs. Tikmēr kļuvis zināms, ka Stojanoviča asistents izlasē būs viņa palīgs iepriekšējā darba vietā Bulgāru klubā «Ļevski».

Nākamās divas EČ kvalifikācijas spēles Latvija aizvadīs Daugavas stadionā – pirmā no tām 7. jūnijā pret Izraēlu, nākamā trīs dienas vēlāk pret Slovēniju.

Komentāri

Kategorijas