«Teātris.zip» īpašā izlase: Valmieras teātra «Tēvocis Vaņa» (2003)

Raidījumu cikls «Teātris.zip» īpašajā izlasē piedāvā Valmieras Drāmas teātrī iestudēto Antona Čehova lugu «Tēvocis Vaņa» Oļģerta Krodera režijā.

Izrādes veidotāji

«Tēvocis Vaņa» Valmieras teātra Apaļajā zālē piedzīvoja pirmizrādi 2003. gada 22. janvārī.

Izrādes režisors Oļģerts Kroders, scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa.

Lomās: Agris Māsēns, Kristīne Nevarauska, Ieva Puķe, Ligita Dēvica, Rihards Rudāks u.c.

Ar Vaņas lomu Rihards Rudāks atzīmēja savu 60. jubileju, bet otrā plāna lomas Soņa – Ieva Puķe – un Serebrjakovs - Agris Māsēns, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa saņēma «Spēlmaņu nakts» balvas 2002/03. 

Kritiķa vērtējums

Ieva Zole: «Kad pirmizrādes gaidās Kroders žurnālistus aplaimo ar modē nākušu frāzi, ka iestudējis lugu, kāda tā ir, liekas, ka apgalvojums ir koķetērija, jo šī vairs nav pirmā reize, kad režisori atsakās no sava «pamatuzdevuma» - interpretēt, un tā tik tiešām ir. Pat ja sākotnēji liekas, ka galvenais izrādē ir Čehova tēma par mīlestību, kam visās tēlu attiecību variācijās lemts aizplūst neatbildētai, bet vēlmes un aicinājuma mīlēt te netrūkst, tad vēlāk, izrādi iespēlējot, ienāk gan nespēja mīlēt (Jeļena Andrejevna, Astrovs), gan tēma par laiku un cilvēka mūžu, jo gadus kā savdabīgu atskaites punktu problēmām, kas katru nodarbina pa savam, te min visi. (..)

Sākotnēji ekstravagants liekas arī lomu sadalījums - Ievas Puķes Soņai un Agra Māsēna Serebrjakovam iepretī Jeļenas Andrejevnas lomā ir Kristīne Nevarauska, Kultūras akadēmijas 4. kursa studente, tomēr izrādes lielākā vērtība jau atkal ir daudzšķautņainie (jo cilvēciski dziļie) aktierdarbi, kas liek par izrādi runāt no atsevišķu tēlu viedokļa.»

Latvijas teātris. 20. gs. 90. gadi un gadsimtu mija. R.: Zinātne, 2007. Ieva Zole. Valmieras Drāmas teātris, 430. lpp.

 

Raidījumu ciklu atbalsta

Komentāri

Kategorijas