«Daudz laimes, jubilār!». Kristīne Zadovska

Šo svētdien raidījumā «Daudz laimes, jubilār!» ciemos pie Andreja Volmāra – šarmantā operdziedātāja un aktrise Kristīne Zadovska. Aktrise ne tikai tāpēc, ka piedalījusies dramatisko teātru izrādēs: četras sezonas Mihaila Gruzdova iestudētajos «Siseņos» Dailes teātrī, kāpusi arī uz Jaunā Rīgas teātra skatuves, bet tāpēc, ka ir no tām operdziedātājām, kas daudz strādā ne tikai pie vokālās, bet arī pie psiholoģiski dramatiskās meistarības.

To novērtējuši arī mūziklu režisori, kuri bieži izvēlas aktierus, kam piemīt vokālās kvalitātes. Ar Kristīni ir otrādi – viņa ir akadēmiski izglītota mūziķe ar nenoliedzamu aktrises talantu. K. Zadovskai bijušas nozīmīgas lomas Z. Liepiņa mūziklā «Parīzes Dievmātes katedrāle» (Gudula), J. Lūsēna «Teiksma par Zigfrīdu Annu Meierovicu» (Anna), «Sniega karalienē» (titulloma) u.c.

Starp citu, Kristīnes aktrises spējas atklājās jau viņas Karmenā - pirmajā lielajā lomā uz LNO skatuves (1997). Temperaments, azarts, sievišķība un kaisle! Tas bija triumfs! Par Karmenu dziedātāja saņēma 2001. gada «Spēlmaņu nakts» balvu nominācijā «Labākie operas un baleta mākslā», arī vēlāk vairākas tikusi reizes nominēta šai balvai. Interesanti, ka 2003. gadā kopā ar Gundaru Āboliņu pati arī vadījusi balvas pasniegšanas ceremoniju.

Uz operas skatuves nospēlēts vēl daudz lomu, piedaloties lieliskos iestudējumos, piemēram, Dž. Verdi «Nabuko», kā arī «Aīdā», kas ievērojama ar izcilo I. Blumberga scenogrāfiju, kostīmiem un M. Ķimeles režiju. Kristīne atzīst, ka viņas mecosoprāns paver iespējas arī otrā plāna lomām un raksturlomām, kas bieži ir ļoti interesantas.

Pašlaik Kristīne mainījusi operas štata mākslinieces statusu uz ārštata, taču vēl aizvien viņa kāpj uz LNO skatuves, kā arī piedalās dažādos projektos un koncertos. Latvijas Televīzijas arhīvs paver iespēju redzēt daudzus no tiem: lielu popularitāti ieguvušais J. Lūsēna dziesmu cikls «Mazu brīdi pirms», sarakstīts speciāli Kristīnei un Ingum Pētersonam, J. Lūsēna dziesmu cikls Kristīnei un Rīgas Doma kora skolas zēniem, koncerts Latvijas Likteņdārza atbalstam, kurā māksliniece kopā ar Daumantu Kalniņu izpilda gan R. Paula, gan Z. Liepiņa dziesmas no aizgājušiem gadiem, gan 2003. un 2008. gada Dziesmu svētku koncerti. Muzicējot kopā ar lielo kopkori, Kristīnei pa vaigiem rit aizkustinājuma asaras.

Oficiāli pieraksti liecina, ka Kristīne Zadovska dzimusi 12. martā Dobelē, taču viņa pati sevi dēvē par Jaunpils meiteni – te pagājusi viņas bērnība. Un īpašs stāsts intervijā ir Andrejam Volmāram - par Jaunpils viduslaiku pili. Jaunpils ir īstās mājas arī Kristīnes ģimenei – aktierim Andrim Keišam un bērniem Magdalēnai un Ādamam. Andris atzīst, ka te, Jaunpilī, uzreiz sajuties kā mājās. Agros gados paņēmis kredītu un uzcēlis ģimenes māju. «Es jūtu, kā te palēninās laiks,» viņš saka, «Man gribētos te būt, izbaudīt to, jā, pat fiziski vāļāties…»

LTV arhīvā glabājas arī daudz skaistu videomateriālu ar Andri un Kristīni kopā. Stāsti par iepazīšanos, par to, ko viņi domā par vīrišķību un sievišķību, par spēju sadzīvot un kopīgiem paradumiem.

Komentāri

Kategorijas