«Daudz laimes, jubilār!». Egils Melbārdis

Saruna ar skatītāju iemīļoto aktieri Egilu Melbārdi raidījumā «Daudz laimes, jubilār!» plānota jau teju gadu. Šogad Andrejs Volmārs priecīgi sarokojas ar aktieri viņa otrajās mājās – Nacionālajā teātrī. Tikko beidzies mēģinājums, un saruna notiek teātra kafejnīcā, taču pirmais videoarhīva fragments, ko Andrejs demonstrē Egilam, nav saistīts ar teātri, bet gan ar televīziju. «Likteņa līdumnieki», šķiet, ir visu laiku veiksmīgākais LTV seriāls, kurā Egilam bija viena no galvenajām lomām  - vecākais Nārbuļu dēls Jānis.

LTV videoarhīvs glabā arī videofilmas scenārija autores Māras Svīres vērtējumu: tieši Egila Mellbārža tēlojumu Jāņa lomā viņa uzskata par filmas atslēgas epizodēm. Īpaši liriskajā saspēlē ar Ingu Alsiņu, Mirgas lomas tēlotāju.

Vislielāko popularitāti Egils Melbārdis ieguva, filmējoties citā LTV seriālā -  «Neprāta cena», kas vēlāk pārrotēja uz TV 3, mainot nosaukumu, taču saglabājot tēlu pamatsastāvu. Nav brīnums, ka viens otrs skatītājs aktieri uzrunā seriāla tēla vārdā – par Gunāru. Egils pats par to tikai nosmejas. Pateicoties aktiera talantam, viņa bārmeņa tēls no mazas lomiņas ātri vien pārauga vienā no galvenajām lomām. Un diez vai tam palīdzēja aktiera reālā bārmeņa darba pieredze. Drīzāk gan Egila neatlaidība un radošums.

Teātra kritiķi viņu novērtējuši kā «intelektuālas ievirzes atraktīvu raksturlomu spēlētāju, kurš katram no saviem varoņiem spēj atrast spilgtu, pat ekscentrisku izpausmi un iekšēju attaisnojumu». Skatītāji vērtē klusējot, ar izpirktām izrāžu biļetēm.

Egils Melbārdis dzimis 1977. gada 1. martā un kopš 2000. gada strādā Latvijas Nacionālajā teātrī.  Studiju laikā iepazinies ar savu nākamo sievu, aktrisi Annu Klēveri, Nacionālā teātra «Skroderdienu» iestudējumā spēlējot Pičuku un Auci, paši ne tikai uz skatuves, bet arī mājās jau auklējuši puisīti, kam kala lielu dzīves plānus. Šķiet, ka Gustavs Melbārdis vecāku sapņus būs attaisnojis, mācoties Doma kora skolā un ne reizi vien jau kāpjot uz dažādām skatuvēm.

Arī Egils Melbārdis pats ticis pamanīts jau aktiera karjeras sākumā, 2002. gadā, 25 gadu vecumā saņemot balvu nominācijā «Gada jaunais skatuves mākslinieks» par Jāņa Cilvēka lomu izrādē «Čigāns sapnī», Daugavpils teātrī. Tas bija mūzikls, žanrs, kurā režisori Egilam lomas piedāvā joprojām. Jāatzīmē, ka veiksmīgi piedalīties mūziklos aktierim palīdz ne tikai spēja dziedāt, bet arī ilgā dejotāja pieredze RTU tautas deju ansamblī «Vektors».  Arī dramatiskajās izrādēs režisori ne reizi vien izmantojuši Melbārža spēju virtuozi kustēties un pārvaldīt savu ķermeni. Aktiera vislielākais gandarījums, protams, ir iespēja strādāt kopā ar Raimondu Paulu. Piemēram, kopā ar D. Lūriņu Rozes tēlā spēlēt galveno vīriešu lomu - Kasparu - P. Pētersona lugas «Man 30 gadu» jauniestudējumā, kas pirmizrādi piedzīvoja pagājušā gada maijā un kas ir pirmā izrāde, kam mūziku savulaik sarakstījis R. Pauls. Izrādē no pirmās izrādes skan vairākas melodijas, ko savulaik, 1962. gadā, izpildīja Imants Adermanis (Kaspars) un Velta Līne (Roze).

Komentāri

Kategorijas