Rīgas maratonam Zelta kvalitātes zīme

Pola Redklifa Latvijā ieradusies pirmo reizi. Viņai pieder Pasaules rekords maratona skrējienā – 2 stundas 15 minūtes 25 sekundes – to viņa uzstādīja 2003. gadā Londonā. Viņa arī trīs reizes tirumfējusi slavenajā Ņujorkas maratonā.

Rīgā viņa ieradusies, lai popularizētu Rīgas maratonu, kurš nupat ieguvis Zelta kvalitātes zīmi.

Intervija - Pola Redklifa, Pasaules rekordiste maratona skrējienā

«Maratona organizatoru Aigaru Nordu satiku pirms gada Pasaules čempionātā telpās Birmingemā. Viņš uzaicināja mani apmeklēt Rīgu. Fakts, ka viņi saņēmuši zelta līmeņa atzinību, ir liels sasniegums un novērtējums, ka sacensības ir veiksmīgas!»

Otra maratona vēstnese kā ierasts ir Jeļena Prokopčuka – visu laiku labākā Latvijas maratoniste vairākkārt cīnījusies plecu pie pleca ar Redklifu – un divas reizes uzvarējusi Ņujorkas maratonā. Pēc otrā bērna nākšanas Pasaulē, Jeļena atgriešanos lielajā maratonā maija vidū piedzīvos Rīgā.

Intervija - Jeļena Prokopčuka, Latvijas rekordiste maratona skrējienā

Rīgas maratons šobrīd ir vienīgais zelta kvalitātes zīmes maratons Ziemeļeiropā. Tas nozīmē, ka tajā jāpiedalās vismaz sešām dāmām un sešiem vīriem no Pasaules labāko 200nieka. Pasaulē ir 36 zelta maratoni, 12 no tiem Eiropā. Rīgas mērķis ir piecu gadu laikā sasniegt 50 000 dalībniekus, no kuriem 10 000 būtu ārzemnieki.

Komentāri

Kategorijas