Federācijas kauss tenisā, Latvija - Slovākija

Dienas pirmajā mačā pretēji vakar notikušai izlozei Aļonai Ostapenko pretiniece bija nevis Viktorija Kuzmova, kura guvusi  savainojumu, bet gan rangā zemāk esošā Rebeka Šramkova. Spēles pirmais sets izvērtās pēc mazliet negaidīta scenārija. Proti, vienubrīd slovākiete izvirzījās vadībā ar 5-2. To veicināja Aļonai raksrturīgās nepiespiestās kļūdas. Tomēr seta beigās viņas uzbrukumi kļuva rezultatīvāki un Ostapenko vinnēja piecus geimus pēc kārtas un uzvarēja setu ar 7-5. Otrais sets arī gāja kā pa viļņiem un celmiem. Vispirms ar 3-1 vadībā Šramkova, tad Aļona panāca 5-3 savā labā. Beigās tomēr sanāca samocītas un viss izšķīrās taibreikā. Tajā ar 7-5 pārāka bija slovākiete un Ostapenko zaudēja setā ar 6-7. Par laimi, trešajā setā viss jau ritēja pēc Ostapenko scenārija. Pārliecinoša uzvara setā ar 6-1 un Latvijas komanda vadībā ar 1-0.

Intervija - Aļona Ostapenko, Latvijas tenisiste

Dienas otrajā spēlē kortā tikās Anastasija Sevastova un slovākiete Karolīna Šmidlova. Šajā mačā kaut cik līdzvērtīgu pretspēli slovākiete izrādīja pirmajā setā līdz rezultātam 4-4. Pēc tam iniciatīva pilnībā pārgāja Sevastovas pusē un Latvijas tenisiste uzvarēja nākamos astoņus geimus pēc kārtas, bet pretiniece tā arī palika ar četriem uzvarētiem geimiem. Rezultāts- uzvara divos setos ar 6-4 un 6-0 – apliecināja, kura šodien kortā bija saimniece.

Intervija - Anastasija Sevastova, Latvijas tenisiste

Pēc pirmās dienas mača rezultāts 2-0 Latvijas labā liek ar cerībām gaidīt turpinājumu rītdien.