Ielas garumā. Rīgas iela Bauskā. 1. daļa

Rīgas iela Bauskā vijas paralēli Mēmelei, bet divās daļās to sadala Kalna iela, kas sākas no Mēmeles tilta. Tā ir vecā Bauska, kas gadu desmitiem bija noplukusi un nevarēja lepoties ar labiekārtotiem mājokļiem. Rīgas ielas viena daļa pamazām tiek uzposta, jo ierīkotas jaunas ietves un arī daļai ēku atjaunotas vismaz fasādes, bet dažas mājas renovētas.

Mūsu gide šajā Rīgas ielas daļā ir izcilā Nacionālā teātra aktrise Lāsma Kugrēna, jo te pagājusi viņas bērnība. Atmiņas par Mēmeli, kas smaržo pēc piparmētrām un sapnis par pārdevējas profesiju, pirmais televizors visā ielā kaimiņa (tagad kolēģa) Ulda Dumpja dzīvoklī un akācija, ko Lāsma apciemo, kaut gan sen jau tur vairs nedzīvo.

Starpkaru periodā Rīgas ielā kopā ar latviešiem mitušas pilsētas lielākās minoritātes – vācbaltieši un ebreji -, bet viņu pēdas glabā ne tikai nami, bet arī baušķenieku atmiņa. Solveigas Ikertes amatnieku darbnīca, kurā top novada tautas tērpi, atrodas bijušā ādu ģērētavas īpašnieka Ekerta romantiskajā namā, bet tepat netālu – baušķenieku iecienītajā Sadzīves pakalpojumu kombinātā – padomju laikā sākušās viņas darba gaitas Bauskā.     

Komentāri

Kategorijas