Ielas garumā. Alūksne. Siguldas un Vējakalna ielas

Siguldas iela sākas no Pils ielas, bet ielas nosaukums glabā 7. Siguldas kājnieku pulka piemiņu un aizved uz garnizona kazarmām. Gar ielu atrodas Latvijas armijas virsniekiem celtās mājas, katra ar savu stāstu un likteni, par kuru zina stāstīt Latvijas armijas virsnieka un Lāčplēša kara ordeņa kavaliera meita Ilga Dobele.

”Pulks pilsētai deva inteliģentus cilvēkus”, tā uzskata Latvijas laikā dzimušie alūksnieši, kas vēl atceras armijas dalību pilsētiņas dzīvē, pulka svētkos visai pilsētai klātos galdus kazarmās un Siguldas pulka orķestra koncertus svētdienās. Tagad pulka kazarmās atrodas Latvijas armijas kājnieku skola un ir iekārtots garnizona muzejs, kurā var izzināt Siguldas pulka slaveno un reizē dramatisko vēsturi. Atjaunots arī piemineklis par Latvijas brīvību kritušajiem 7. Siguldas pulka karavīriem. Oriģinālo obelisku padomju vara esot nogremdējusi Alūksnes ezerā.

«Alūksnes eksportprece» - tā iedēvējam Alvitu Grīvnieku, rotējošo krāsaino strūklaku meistaru, kura darinājumi priecē daudzu Latvijas pilsētu iemītniekus. Bet par malēnisko dzīvesstilu un domāšanu malēniskā stilā pazobojas deju kopa «Jukums» un dažādu «negabalu» stāstnieki.   

Komentāri

Kategorijas