Koncerts «Latvijai top 100»

Latvijas  brīvība ir izdziedāta dziesmā,  dziesma visos notikumos un vēstures griežos ir bijusi līdzās, iedvesmojusi, devusi spēku. Bet mediji - televīzija un radio ļāvusi šajās sajūtās dalīties ar cilvēku tūkstošiem. Koncertā LV TOP 100 dzirdēsiet dziesmas, 10 īpašas dziesmas, kas tika noteiktas tautas aptaujā LVTOP100, kuras ideju radīja  Radio SWH. 

Šīs dziesmas mūsu tautai izkristalizējušās kā svarīgākās, kā spēka dziesmas, kurās esam meklējuši nācijas kopības kodu un atslēgu.

 Pērnā gada rudenī Radio SWH izveidoja internetā platformu lvtop100.lv, kurā ikvienam bija iespēja pieteikt savas simtgades dziesmas, kas tapušas laika posmā no 1918. līdz 2018. gadam. No šī gada jūnija gan radio SWH, gan LTV Rīta Panorāma sāka atklāt pa piecām dziesmām , kā tās sarindojušās no simtās līdz otrajam desmitam , līdz  Latvijas jubilejas dienā 18. novembrī , televīzijas skatītājiem tiks atklātas  10 svarīgākās nācijas dziesmas, kas aptaujā izkristalizējušās, pateicoties 136 779 balsīm. Kopumā aptaujai klausītāji iesniedza  1305 dziesmas.

Krāšņajā svētku koncertā piedalīsies Aija Andrejeva, Ieva Akurātere,  Laima Jansone, Māra Upmane-Holšteine, Intars Busulis, Renārs Kaupers, Viktors Lapčenoks, Jānis Upmanis-Holšteins, Daumants Kalniņš, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris, LU jauktais koris «Juventus», LU kamerkoris «DeCoro», diriģents Romāns Vanags. Videostāstos atklāsies, kā šīs spēka dziesmas tapušas, ko par tām saka to autori, izpildītāji, cilvēki, kuri smēluši spēku  to melodijās un vārdos. Par dziesmas nozīmi nācijas un pašu dzīvē runās Vaira Vīķe-Freiberga, Dita Lūriņa, Imants Kalniņš, Arvīds Babris, Ojārs Rubenis un citi.

Koncertu LV TOP 100 vada Dagmāra Legante un Jānis Šipkēvics.

Komentāri

Kategorijas