Daudz laimes, jubilār! Karīna Tatarinova

«Nevaru iedomāties sevi bez jūras. Pierīgā jau ir tikai nieka līcis. Man vajag, lai uzmet riktīgu bangu! Jāņos sarūpēju sev kārtīgu treniņu – no Liepājas skrēju 12 kilometrus līdz Bernātiem, savām lauku mājām. Pēc svētkiem tāpat atpakaļ. Vēl lielāku attālumu izbraucu ar riteni – uz Nīcu pēc zemenēm. Skaisti!»

Karina divas reizes noskrējusi pusmaratonu, kaito, slēpo, iemācījusies braukt arī ar sniega dēli: «Mūsu kompānijas puiši brauca ar sniegadēļiem, viņi rosināja, lai arī pamēģinu. Pirmajā dienā nepārtraukti kritu, kūleņoju pamatīgi, kā tāds bumbieris. Visi domāja, ka metīšu plinti krūmos. Nepadevos! Esmu spītīgs radījums. Kad mācījos mūzikas skolā vai aktieros, vajadzēja tik kādam pateikt: tu to nevarēsi! – lai es piepūstu vaigus un izdarītu.»

Mūzikas skola ir tā vieta, kas iemāca darīt to, kas grūti padodas. Pirms aktiera profesijas diploma iegūšanas Latvijas Kultūras Akadēmijas kino un dramatiskā teātra aktieru fakultāte, Karīna absolvējusi Liepājas Mūzikas koledžas kordiriģēšanas nodaļu. Līdz ar štata vietu Nacionālajā teātrī (2000 - 2005) Tatarinova tiek ieskaitīta neoficiālajā dziedošo aktieru sarakstā. Arī LTV skatītājus daudzkārt priecējuši koncerti un izrādes ar Karinas uzstāšanos, tai skaitā Nacionālā teātra aktieru ansambļa «Drama» sastāvā.

«Manu īsto balsi atrada vokālā pedagoģe Anita Garanča. Ļoti daudz deva krievu kino romances. Tad dziesmas no Kusturicas filmām, dziesmas angļu valodā, Imants Kalniņš, Pauls… Klāt katrai dziesmai – mans stāsts,» komentē aktrise.

2006. līdz 2011.  – tie ir Teātra Observatorijas gadi, ko Karina atceras ar lepnumu un prieku. Blanša – T. Viljamsa «Ilgu Tramvajā» vai Vanda – F. Fellini, R. Paula «Kabīrijas naktīs». Diemžēl Observatoriju slēdza un sākās Karinas brīvmākslinieces laiks, ko var saukt arī par rakstura izaugsmes laiku.

Vislabāk gan esot skriet pa Liepājas pludmali. Un kāpēc gan ne, ja Karina kopš 2016. gada atkal ir dzimtajā pilsētā, piepildot bērnības sapni: spēlēt Liepājas teātrī, kur savulaik viņa izkrita aktiermeistarības iestājeksāmenu 4. kārtā: «Man tas bija tik sāpīgi, ka savācu mantiņas un aizbraucu. Biju sadomājusies, ka, ja par aktrisi, tad tikai Liepājas teātrī – šeit tiku vesta jau no bērna kājas uz izrādēm, mūsu ģimenei bija abonements. Lai vai kā, bet man nekad nav bijusi sajūta, ka būtu atstājusi Liepāju. Esmu patriotiskais liepājnieks, no tiem, kas nedaudz augstprātīgi lepojas ar piederības faktu vien.»

Karinas Tatarinovas un Andreja Volmāra saruna daudzkārt atgriežas pie medijiem, īpaši televīzijas, kas, gribi vai negribi, veido mākslinieka tēlu. Un skatītāji, savukārt, bieži aktiera personību saista ar nospēlētajām lomām. Piemēram, ar Karinas spēlēto spilgto polieti Jadvigu LTV seriālā «Likteņa līdumnieki». Aktrise saka, ka seriāli neesot  viņas mīļākais žanrs, bet šajā - tautas seriālā, ar tik lielisku komandu un kolēģiem -  gan esot bijis prieks piedalīties. Būtu lieliski, ja uz Latvijas simtgadi varētu veidot atkal kaut ko tik kvalitatīvu.

Komentāri

Kategorijas