Nacionālie dārgumi. 100 g kultūras. Grupai «Menuets» – 50

Viņi gribēja būt kā „The Beatles”, bet dziedāt latviski!  Toreiz sešpadsmitgadīgi Jūrmalas puikas sanāca kopā, lai spēlētu rokmūziku, bet šogad leģendārā grupa « Menuets» svin 50. jubileju. 

Toreiz viņi satika savu prasīgo vadītāju Jāni Blūmu un savu ģeniālo komponistu Imantu Kalniņu, un dziedāja ar sviedriem sejā un kaismi sirdīs.  Viņiem bija gari mati, ģitāras, flauta un drosme. Viņi ballēs dziedāja «Zilo lakatiņu» un aizliegtas latviešu filmas dziesmas, sākumā vēl neapzinoties, ka „…dziesma ir kliedziens”. Viņi jutās brīvi izdziedāt sevi, savu pasauli, savu mīlestību un naidu. «Dziesma, ar ko tu sācies» septiņdesmito gadu beigās bija tautas izdzīvošanas spīts izpausme mūzikā un veda uz  Atmodu… «Menueta»  dziesmas dziedāja ģimeņu saietos, studentu kopmītnēs, Imantdienās kopā ar publiku, atskaņoja televīzijā un radio… „Menuets“ kopā ar Kalniņu radīja arī savam laikam nebijušu, dramatiski muzikālu ciklu «Balādes par Matisonu», kas prasīja gan muzikālu, gan cilvēcisku briedumu. 

Kas viņos uztur nepieciešamību būt kopā joprojām? Vai grupas 50. jubilejā viņu klasiskās dziesmas skan savādāk? Latviešu rokmūzikas personības un viņu skaistākās dziesmas: ciklā « Nacionālie dārgumi. 100g kultūras». Studijā grupas mūziķi.

Komentāri

Kategorijas