Daudz laimes, jubilār! Mārtiņš Egliens

Otrajā oktobra svētdienā ciemos pie raidījuma «Daudz laimes, jubilār!» vadītāja Andreja Volmāra – allaž omulīgais Mārtiņš Egliens. Skatuves gaitas Mārtiņš sācis agri. Proti, koncerttērpi, mēģinājumi, uzstāšanās Mārtiņam ir «pa kaulam» jau no bērnu vokālā ansambļa «Dzeguzīte» laikiem. 

Latvijas Televīzijas arhīvs glabā ne vienu vien arhīva materiālu no Mārtiņa bērnības laikiem. Viens no interesantākajiem – koncertfilma, kurā kopā ar «dzeguzēniem», tostarp vēlāko aktieri Mārtiņu Eglienu un arī vēlāko TV žurnālisti Ilzi Jaunalksni dzied aktieris Jānis Paukštello.

Vai tā bijusi harizmātiskā Jāņa Paukštello ietekme vai – visticamāk jau – daudzu iespaidu kopums, Mārtiņš dziedāšanu nomaina pret aktiermākslu. Kopš 2000. gada pēc Latvijas Kultūras akadēmijas beigšanas Mārtiņš  ir Latvijas Nacionālā teātra aktieris. 2001. gadā nominēts Spēlmaņu nakts balvai kā labākais jaunais skatuves mākslinieks. Teātrī viņa muzikālie talanti un prasmes ļoti noder. Kopā ar sievu un aktrisi Ditu Lūriņu un citiem kolēģiem Mārtiņš Egliens turpina Nacionālā teātra vokālo ansambļu tradīciju. To, starp citu, ir novērtējis arī maestro Raimonds Pauls, kurš savus pēdējo gadu muzikālos projektus veido tieši šajā teātrī. Ne tikai tādēļ, ka šis teātris esot vistuvāk maestro dzīves vietai. Profesionalitāte un atraktivitāte ir tie «vaļi», kuri netur ikvienu Paula koncertu.

Protams, ne tikai dziedāšana izceļ M. Eglienu jaunās paaudzes aktieru vidū, pie kuras vēl var viņu pieskaitīt. 18 gadu ilgā pieredze teātrī ļāvusi izveidot savu aktierisko profilu gan raksturlomu, gan konferansjē jeb koncertu vadītāja lomā, kur Mārtiņš jūtoties «kā zivs ūdenī», gan pēdējos gados – arī režijā.

Kādu brīdi Mārtiņš pastrādājis arī Latvijas Televīzijā, varbūt tēva, bijušā LTV operatora, ietekmē. Televīziju režisori Mārtiņu mīl un labprāt izvēlas dažādos iestudējumos. Kā vienu no spilgtākajiem tēliem skatītāji noteikti atceras Tungusu režisores V. Lejiņas veidotajā LTV videofilmā «Likteņa līdumnieki» (2006/2008), arī Pēteri režisores Intas Gorodeckas darbā «Saplēstā krūze» (2015) pēc A. Dziļuma darbu motīviem.

Skatītājus gaida arī daudzas jaukas tikšanās ar Mārtiņa teātra lomu fragmentiem. Pēc skatītāju īpašas vēlēšanās – fragmenti no Nacionālā teātra izrādes «Latgola.lv», kur Mārtiņš uz skatuves ir kopā ar kolēģiem Uldi Dumpi, Voldemāru Šoriņu, Daci Bonāti, Indru Burkovsku un citiem. Tur, protams, aktierim ir daudz stāstu, kurus atcerēties un ar kuriem iepriecināt skatītājus.

Komentāri

Kategorijas