Nacionālie dārgumi. 100 g kultūras. Tautas Fronte

Tautas frontes rašanās bija Latvijas un visas Baltijas atdzimšanas laiks. Tās darbība aizsāka Trešo Atmodu jeb Dziesmoto revolūciju, kas izšķīra Latvijas likteni. Latvijas Tautas frontes veidošanas process sākās pēc 1988.gada jūnijā notikušā Latvijas Rakstnieku savienības valdes paplašinātā plēnuma. 

LTF dibināja kā masveida organizāciju „pārbūves”, tā sauktās ”perestroikas” nevalstiskam atbalstam, lai tā apvienotu visus sabiedrības demokrātiskos spēkus cīņā pret brūkošo padomju impēriju. 1988. gada 8. un 9.oktobrī notika Latvijas Tautas frontes dibināšanas kongress. To atklāja bijušais latviešu  strēlnieks, leģendārais aktieris Ēvalds Valters, izsakot cerību, ka LTF palīdzēs tautai atgūt zaudētās vērtības un radīt tiesisku valsti.Tautas frontes dibināšana bija sākums vēsturiskiem notikumiem, kuriem bija izšķiroša nozīme Latvijas neatkarības atjaunošanā. Lai gan Tautas fronte , kurā ziedu laikos bija ap ceturtaļmiljona dalībnieku, apvienoja visdažādāko uzskatu, ideju un pārliecību cilvēkus , tie visi spēja vienoties kopīgam mērķim.

Kā īsti sākās Atmoda, kas bija sabiedrības virzītāji, ko zināja un nezināja Tautas frontes veidotāji, kādi bija būtiskākie pagriezieni Atmodas laika vēsturē, saruna ar kādreizējiem Latvijas Tautas frontes dalībniekiem.

Komentāri

Kategorijas