Nacionālie dārgumi. 100 g kultūras. TDA Zelta sietiņam – 60.sezona

Kad pirms 60 gadiem, 1958. gadā, Skolotāju namā sāka darboties tolaik pirmais bērnu deju ansamblis, par tā vadītāju uzaicināja jauniņo LVU studenti un TDA „Dancis” dejotāju Baibu Šteinu. Pa šiem gadiem kolektīvs gan mainījis nosaukumu, no „Dzirksteles” pārtapdams par TDA „Zelta sietiņš”, gan arī mājvietu – kopš 1975.gada tas pārcēlies uz VEF kultūras pili.

Tur tas mīt vēl šobaltdien, bet kolektīva ilggadējo vadītāju Baibu Šteinu sasveicinoties vairāk nekā 10 tūkstoši dejotāji uzrunā par savu skolotāju.

No trīsgadīgiem knīpām te joprojām izaug un prom dodas astoņpadsmitgadīgi jaunieši, lai pēc kāda laika atvestu dejot savus bērnus.

Sadarbojoties ar komponistiem V.Pūci, R.Paulu, Z.Liepiņu, V.Zilveru u.c., tapuši savulaik tādi spoži  deju uzvedumi  kā „Laimes lācis”, „Eža kažociņš”, „Velniņi” , „Nāc pie puikām” u.c, kurus savukārt radoši iemūžinājusi TV režisore Ija Bite. Dejotāju sniegums aizkustinājis skatītājus, sākot no kaimiņvalstīm līdz pat Indonēzijai un Taivānai.

Saruna par 60 gados „Zelta sietiņā” izsijātajiem „zelta graudiem” ar  leģendāro horeogrāfi Baibu Šteinu, ansambļa pedagoģi Daci Adviljoni un „Mazsietiņa” vadītāju, exdejotāju Aiju Biti – Ozeri Nacionālo dārgumu studijā.

Komentāri

Kategorijas