Ielas garumā. Viesīte. Raiņa iela

Oktobra mēnesis «Ielas garumā»būs veltīts Sēlijai – Latvijas piektajam kultūrvēsturiskajam novadam - , kas vēl nesen bieži tika pieskaitīts te Latgalei, te Zemgalei. 1989. gadā Atmodas gaisotnē Rīgā notika Sēliešu saiets un akadēmiķis Jānis Stradiņš, kura dzimtas saknes ir Sēlijā, tika izvirzīts par tādu kā sēļu kustības neformālo ideologu. Novada patrioti izveidoja Sēlijas asociāciju, bet 1999. gadā Aknīstē un Viesītē sanāca I Sēlijas kongress.

Viesīte, kura šogad svin savu 90. dzimšanas dienu, atrodas pašā Sēlijas vidū tuvu Lietuvas robežai, bet sēļi dzīvo abās robežas pusēs. Pilsētiņas galvenās ielas - Raiņa ielas – pamats ir senais Rokišku ceļš, kas ved uz Lietuvu. Raiņa iela lepojas ar Stradiņu,Vecumnieku un Godiņu dzimtām, kurās izauguši izcili mediķi un zinātnieki, mūziķi, mākslinieki un dzejnieki.

Raiņa ielā jau 200 gadus atrodas Āžu krogs, kas atgādina par Viesītes pirmo nosaukumu – Eķengrāves( muižas) Āžu miests. Un jāatzīst, ka viesītiešiem ir laba humora izjūta, jo seno nosaukumu viņi tur godā.  

Komentāri

Kategorijas