Koncerts. «Liksim grīdai putēt»

Deja jau no cilvēces pirmsākumiem ir bijusi svarīgs savstarpējās komunikācijas veids, rituālu sastāvdaļa un arī radoša pašizpausme. Pašā Latvijas simtās jubilejas gada un arī vasaras viducī, 2018. gada 20. jūlijā, visiem Kuldīgas Dzīru apmeklētājiem, pateicoties kādam unikālam, ļoti patiesam un mazliet izdomātam pētījumam par dejas vēsturi un Kuldīgas ģeoloģiju, bija iespēja uzzināt, kāds izskatījās reiz tik skandalozais «tītara solis», ko nozīmē «veļas tuvuma kontakts» dejā, kura deja kritiķuprāt dēvējama par «melno sātanu», bet kura vispār būtu «uzņemama kaitēkļu sarakstā un iznīdējama kā maijvaboles».

Vērienīgā un saturīgā informatīvi izglītojošā koncertuzveduma «Liksim grīdai putēt!» programma atspoguļos zaļumbaļļu deju un mūzikas  attīstības nozīmīgākos posmus, atklās zaļumbaļļu mūzikas un deju žanrisko dažādību, ļaus izbaudīt laikmetu, valstu un deju stilu reibinoši putojošu kokteili.   Muzikoloģe Daiga Mazvērsīte pēc koncertuzveduma noskatīšanās klātienē Kuldīgas estrādē atzina, ka «dziesmu un deju birums līdzinājies ceļojumam pa līkumainu ceļu, kurā pat nav iespējams iztēloties, kāda ainava mūs sagaidīs aiz nākamā pagrieziena».

Skanēs latviešu un ārzemju komponistu skaņdarbi un dziesmas, tautas mūzika, dziesmas no kinofilmām, džeza melodijas, arī pa kādai padomju laika optimistiskajai melodijai līdz pat Jura Kulakova trakulīgajai ballītei, kuras rindiņa likta šī koncertuzveduma virsrakstā. Ne velti slavenais horeogrāfs Frenkijs Menings ir teicis: ,,Deja saglabā jaunību, dara cilvēku laimīgu un liek visiem pasmaidīt”.

Dzied: Marija Naumova, Normunds Rutulis, Laimis Rācenājs, Zane Dombrovska, Gints Grāvelis, Ērika Eglija, Ieva Segliņa, Aldis Siliņš, Uldis Siliņš

Dejo: Liene Grava, Eva Krūmiņa, Anna Novikova, Modris Opelts, Reinis Rešetins, Rūdolfs Gediņš, Agate Hartmane, Anete Bulava, TDA «Venta» un VPDK «Bandava» dejotāji no Kuldīgas un VPDK «Arnika» dejotāji no Carnikavas

Spēlē: «Mirage Jazz Orchestra»:

Diriģē: Juris Vaivods

Koncertuzvedumu vada Lauris Subatnieks

DJ lomā iejutās Jurģis Spulenieks

Koncerta režisors Gundars Silakaktiņš

horeogrāfe - Inga Krasovska

scenogrāfs - Juris Gals

kostīmu māksliniece - Jurate Silakaktiņa

videomāksliniece - Linda Ģībiete

gaismu mākslinieks - Egils Kupčs

skaņu režisors - Mārtiņš Porters

producente - Inta Burnevica

Komentāri

Kategorijas