Deivids Fizdeils Liepājā

Deividu Fizdeilu par Ņujorkas «Knicks» galveno treneri apstiprināja šajā starpsezonā. Pēc neveiksmīgas sezonas, kuru pastiprināja Kristapa Porziņģa trauma, nomainot amatā Džefu Hornačeku. Pēc stāšanās amatā, Fizdeils norādija, ka plāno apciemot Porziņģi, pēc Lasvegasas Vasaras līgas spēlēm.

Intervija - Deivids Fizdeils, Ņujorkas «Knicks» galvenais treneris

«Svarīgāk par visu ir iepazīt viens otru. NBA ir relatīvi maza kopiena. Pastarpināti ikviens pazīst visus. Tomēr šī brauciena galvenais mērķis bija iepazīt Kristapu personīgi. Iepazīties ar viņa ģimeni. Uzzināt vairāk par vietu, no kurienes viņš nāk. Tā pa īstam uzzināt, kas viņu padarīja par Kristapu, kuru zinām šodien. Priecājos, ka atbraucot izdevies sajust vietējo kultūru, redzēt Kristapa basketbola pasauli, kā cilvēki uztver viņu. Izbaudu savu laiku šeit.»

Fizdeils uz Latviju devās brīdī, kad Porziņģis atkopjas no ceļgala krustenisko saišu plīsuma. Ārstu prognozes liecina, ka laukumā viņš varētu atgriezties vien ap Ziemassvētkiem.

Intervija - Deivids Fizdeils, Ņujorkas «Knicks» galvenais treneris

«Mēs daudz runājām par viņa rehabilitāciju. Kāds būs komandas spēles stils. Par kopējo organizācijas kultūru, kādu vēlamies radīt. Gribam, lai viņš atgrieztos specīgs un vesels. Tāpēc nesasteigsim Kristapa rehabilitāciju. Mums bijušas ļoti produktīvas sarunas. Parrunājām jaunos puišus, kuri pievienojušies komandai. Cenšos, lai viņš būtu daļa no visiem lēmumiem, kurus pieņemam. Komunicējam nepārtraukti, kopš pieņēmu šo darbu. Galvenais šobrīd darīt visu, lai spētu saprasties pēc iespējas labāk.»

«Knicks» galvenais treneris izteicās, ka Porziņģi grasās izmantot dažādās pozīcijās un, iespējams, pat kā vieglo uzbrucēju.

Intervija - Deivids Fizdeils, Ņujorkas «Knicks» galvenais treneris

«Neapšaubāmi sagaidu, ka viņš būs komandas līderis. Lai, cik traki tas neizklausītos. Lielākā komandas daļa ir gados jaunāka nekā Kristaps. Spēlētāji sagaida, ka viņš uzņemsies vadību. Mans uzdevums ir palīdzēt viņam šajā jautājumā. Kristaps būs MVP kandidāts. Tāpēc viņam jābūt gatavam darīt visu. Spēlēt aizsardzībā, gūt punktus, palīdzēt saviem komandas biedriem. Būšu viņam blakus, lai tiektos uz šo mērķi. Skaidrs ir viens. Es sagaidu diezgan daudz no viņa.»

Iepriekšējo sezonu Deivids Fizdeils par Memfisas «Grizzlies» galveno treneri. Pirms tam, astoņus gadus asistējot Maiamī «Heat» galvenajam trenerim, Erīkam Spūlstram. Kura laikā divreiz kļuva par NBA čempionu.

Komentāri

Kategorijas