Ielas garumā. Ganību dambis un Vējzaķsala

Ganību dambis, kas savu nosaukumu saglabājis vēl no 16. gadsimta, izdzīvojis vairākas dzīves. Spriediet paši: vispirms pilsētas ganības, tad vasarnīcu rajons; 19. gadsimta 80. tajos gados tur sāk būvēt lielus rūpniecības uzņēmumus, bet līdzās Rīgas preču stacijai uzcēla kazarmu tipa dzīvojamās mājas. 

Līdz šim brīdim tā ir industriāla vide, kaut gan rūpniecības uzņēmumu profils krietni mainījies un lielāko daļu ēku aizņem dažādi biroji un noliktavas. 

Ganību dambim piekļaujas Vējzaķsala, kas sen jau vairs nav sala. Tur pirms 15 gadiem atradām divas mājas, bet salu šķērso Uriekstes iela, kas nu kļuvusi par galveno Rīgas brīvostas maģistrāli. Mazajā Vējzaķsalā, uz kuru ved mazliet divdomīgais Kaķasēkļa dambis, vēl 70.tajos gados peldējās un sauļojās visa tuvākā apkārtne. Tagad Mazajā Vējzaķsalā turpina dzīvot dažas sīkstas dzimtas, jo ostā pārkraujamo ogļu kaudzes atrodas pārsimt metru attālumā aiz sētas.  Ogļu sodrēji dzīvi netraucējot tikai tad, ja vējš pūš no austrumiem. Interesanti, kāda loma šai apkaimei atvēlēta pilsētas nākotnes plānos?  

Komentāri

Kategorijas