«Daudz laimes, jubilār!» 18. sērija. Raimonda Vazdika

Raimonda Vazdika ir dzimusi un uzaugusi Jūrmalā, izglītojusies Majoru pamatskolā un Jūrmalas mūzikas skolā, vēlāk Rīgas 3. vidusskolā un Rīgas kultūras darbinieku tehnikumā. 1986. gadā Raimonda absolvējusi Latvijas valsts konservatoriju.

Augstskola ir laiks, kad Raimonda iepazinusies ar pazīstamās aktieru dinastijas talantīgo atvasi Oskaru Vazdiku, kura dzīve gan noslēdzās traģiski agri. No laulības Raimondai palika uzvārds un dēls Reinis. Pašas mākslinieces vecāki cēlušies no Latgales puses, un dažam varbūt nezināms palicis fakts, ka Raimondas māsa ir žurnāliste Elita Veidemane, kam, starp citu,apņēmības un arī radošuma nekad nav trūcis. Vai tas abām māsām no ģimenes, no Latgales vai dzīves pārbaudījumu izstrādāts – par to uzzināsiet, skatoties Andreja un Raimonda dzirkstošo sarunu.

Bet oficiālā darba gaitu statistika Raimondai ir daudzveidīga: strādājusi Mākslas darbinieku namā Rīgā, Neatkarīgajā teātrī „Kabata” un Jaunajā Rīgas teātrī. Veidojusi horeogrāfiju dažādos Latvijas profesionālajos teātros, strādājusi par kustību pedagogu, par žurnālisti, pasākumu un TV raidījumu veidotāju. Piedalījusies izrādēs: «Dzejniece. Mirdzas Ķempes mīlestība» (Nacionālajā teātrī, vēlāk Benjamiņa namā), mūziklā «Eslingena» un komēdijā «Gumijas princis» (koncertzālē «Rīga»), komēdijā «Viņi dejoja simt vasaras» (teātrī-klubā «Austrumu robeža») un muzikālās izrādēs «Pikantā zvaigzne», «Dzejnieki. Nakts. Bohēma», «Trīs māsas un neatvairāmais Harmss» un «Dzīve virs jumtiem» (Mūzikas un teātra restorānā «Happy Days & Nights»).

Piedalījusies teātra-kluba «Austrumu robeža» muzikālajās izrādēs, sadarbojusies ar mūziķiem Ievu Akurateri, Ilzi Grunti, aktieriem Ievu Pļavnieci, Indru Burkovsku, Daini Gaideli. Ierakstījusi albumus „Labākās dienas” (2001) un „Neatskaties” (2005).

Daudzus faktus no mākslinieces radošās biogrāfijas cauri gadiem uzkrājis arī Latvijas Televīzijas arhīvs: mūzika, teksti, deja, mode un gars… Arhīvu caurskate atsauc atmiņā ne tikai senas sejas, bet arī mūsu pašu dzīvi un domas tajos, senajos gados. Un pagājusī dzīve iedegas kā no jauna.

Komentāri

Kategorijas