«Daudz laimes, jubilār!» Ints Teterovskis

Raidījuma «Daudz laimes, jubilār!» radošā grupa un vadītājs Andrejs Volmārs  aicina skatītājus piebiedroties sarunai ar atraktīvo kordiriģentuIntu Teterovski. Teterovskis dzimis 1972. gada 7. maijā, 2001. gadā absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, iegūdams kordiriģēšanas maģistra diplomu.

1994. gadā dibinājis jauniešu kori «Tiāde», ko vadījis līdz 2005. gadam. Pēc tam  Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu jauktais koris, bet 2009. gadā Teterovskis sācis izstrādāt Rīgas pilsētas Kultūras stratēģijas plānu.

Skatītāju sirdīs Ints iekritis savas sirsnīgās, vienkāršās un emocionālās uzstāšanās dēļ, gan stāvot Dziesmu svētku virsdiriģenta tribīnē, gan vēl jo vairāk – vadot pēcsvētku sadziedāšanos un dažādus publiskus pasākumus. Viņam patīk sajust dzīves kaisli, un viņš ir no tiem radošajiem prātiem, kam allaž ir 5 projekti galvā un pa 10 katrā kabatā.

Kupli apmeklēti allaž ir jauniešu kora «Balsis» koncerti, kur Ints ir gan mākslinieciskais vadītājs, gan dažādu radošu ideju iniciators. Pēdējos gados Teterovskis sevi pierādījis arī kā aktieris, spēdams pasmieties par savu sabiedrībā diezgan daudz apspriesto «iekārojamā vecpuiša» statusu un pierādīdams drosmi mesties jaunās radošās idejās.

Daudzus faktus no mākslinieka radošās biogrāfijas cauri gadiem uzkrājis Latvijas Televīzijas arhīvs, un raidījuma vadītājam ir daudz videomateriālu, ar ko viesi pārsteigt. Taču allaž darbīgais diriģents intervijas laiku lūdz ieplānot krietnā pēcpusdienā, lai rīta cēlienā varētu… pastrādāt. Tāds viņš ir: allaž priecīgs, darbīgs un reizēm arī mazliet norūpējies par nepieciešamību iedziļināties vienlaicīgi pārāk daudzās lietās. Tai skaitā, neaizmirst arī par sportošanu – visticamāk uz interviju viņš ieradīsies, uzlecis uz sava stilīgā pilsētas divriteņa…

Arhīvu caurskate atsauc atmiņā ne tikai mīļus pasākumus un koncertus, bet arī mūsu pašu dzīvi un domas tajos, senajos gados. Un pagājusī dzīve iedegas kā no jauna…

Režisors G. Lēmanis, redaktore D. Leimane, vadošais operators A. Sarma, projekta vadītāja U. Buliņa.

Komentāri

Kategorijas