Daudz laimes, jubilār! Intars Busulis

Raidījums «Daudz laimes, jubilār!» piedāvā dzimšanas dienas interviju ar dziedātāju un trombonistu, mūziķi ar izcilu žanra izjūtu Intaru Busuli.

Intars ir maija bērns, dzimis 1978. gada 2. maijā Talsos. Šobrīd ir grupas «Intars Busulis & Abonementa» orķestris solists. "Abonementa orķestra” pamatsastāvu veido Kārlis Lācis, Kaspars Zemītis, Edvīns Ozols, Kaspars Grigalis, Gints Pabērzs, Vineta Elksne, Karīna Tropa, Alise Kante-Onzule, profesionāli mūziķi, kuru vārdi mūzikas pasaulē nozīmē kvalitātes garantiju.

Tāpat kā Latvijas Radio bigbends, ar ko Busuļa muzikālās gaitas krustojas it bieži, dodoties koncertēt uz dažādām Latvijas un pasaules džeza skatuvēm.

Mūsu bigbenda tradīcijas sniedzas 1960. gados, un tā dibinātāju vārdi ir neviens cits kā R. Ore un lielā mērā arī R. Pauls. Kādu brīdi palicis bez valsts finansējuma un atbalsta, 2012. gadā talantīgā mūziķa un menedžera M. Briežkalna vadībā atjaunotais Latvijas Radio bigbends jau ieguvis pasaules atpazīstamību un nesen viesojies arī ASV, slavenajā «Blue Note» džeza klubā, kur tiek mīļi gaidīts atkal – gan R. Paula, gan I. Busuļa, gan ansambļa kopējā skanējuma dēļ.  Bigbenda vadītājs Māris Briežkalns Latvijas Televīzijas žurnālistiem panākumu iemeslus komentē šādi: «Amerika ir noilgojusies pēc jauna skanējuma. Viņi džezu mīl un pazīst, bet mēs atbraucam ar kaut ko svaigu, dzirkstošu un negaidītu. Visur pasaulē gaida kaut ko jaunu un patiesu.» Tagad bigbends Amerikā pabijis jau vairākkārt.

Gan šos, gan citus dziedātāja I. Busuļa bagātos muzikālos piedzīvojumus uzticīgi glabā LTV arhīvs. Tie fiksēti jau Intara no pirmajiem panākumiem, muzicējot grupā «Caffe». Vēlāk - uzvara 2005. gada «Jaunā viļņa» un 2009. gada Eirodziesmas konkursos, kā arī piedalīšanās citos konkursos un daudzos koncertos.

Raidījuma veidotāji no lielā arhīvu materiālu klāsta atlasījuši pašus interesantākos, tai skaitā daudzu LTV skatītāju gaidītākos: koncertus ar Raimondu Paulu, īpaši omulīgos «Krodziņā pie Paula», kā arī dziedātāja uzstāšanos kopā ar dažādu Latvijas teātru dziedošajiem aktieriem.

Raidījumā - arī par mūziķa cilvēciskajiem talantiem, mūzikas pasaules aizkulisēm un koncertu tapšanas kurioziem.

Raidījuma režisors G. Lēmanis, režisora asistente G. Daneberga, scenārija autore D. Leimane, vadošais operators A. Sarma, projekta vadītāja U. Buliņa.

Komentāri

Kategorijas