Nacionālie dārgumi.100g kultūras. Ievai Akuraterei – 60

Tie, kuri apzinīgā vecumā piedzīvoja Atmodas laiku, atceras trauslo meiteni ar ģitāru, kura Mežaparka lielajā estrādē milzīgam cilvēku skaitam dzied skaistu, saviļņojošu dziesmu „Manai tautai”. Šī Brigitas un Andra Ritmaņu dziesma kļuva par Atmodas himnu, bet Ieva Akuratere, trauslā meitene, kura dziesmas vidū vienmēr apraudājās, par tautā mīlētu dziesminieci.

Kā aizsākās rakstnieka Jāņa Akuratera brāļa mazmeitas un teātra zinātnieces Līvijas Akurateres meitas Ievas disidentes ceļš vēl krietnu brīdi pirms Atmodas laika? Kā viņa no Liepājas teātra aktrises pārtapa grupas „Pērkons” „roķīgajā” solistē un līdztekus arī liriskā folkmūziķē?

 „Pērkona” aizlieguma laikā Ieva Akuratere sadarbojusies arī ar tādām muzikālām apvienībām kā „Simulācija”, „K.Remonts”, NSRD, bet 90.gados  muzicējusi  kopā ar Igo un stilīgo „Dāmu popu”. Ieva pati arī komponē un allaž ir kādas muzikālas ieceres varā. Arī šobrīd, jo vairākiem leģendārā „Pēkona” grupas „cīņu biedriem” tuvojas nozīmīgas jubilejas.

Saruna ar mākslinieci Ievu Akurateri  viņas 60.jubilejas priekšvakarā par radošumu dzīvē un uz skatuves  „Nacionālo dārgumu” studijā.

Komentāri

Kategorijas