Nacionālie dārgumi. 100 g kultūras. Kinorežisors Ivars Seleckis

Turpinoties programmai «Latvijas filmas Latvijas simtgadei», kurā pavisam paredzētas sešpadsmit filmas, marta beigās pirmizrādi piedzīvo  piektais kino stāsts – dokumentālā filma «Turpinājums». Tās režisors ir  latviešu dokumentālā kino klasiķis Ivars Seleckis.

Lai gan filmu meistara kontā ir vairāk kā trīsdesmit pilnmetrāžas filmu, no kurām daudzas saņēmušas prestižus apbalvojumus ( «Šķērsiela» arī Eiropas Kino akadēmijas balvu), režisors atzīst, ka filmu par bērniem veido pirmo reizi.

 «Turpinājums» ir pirmā daļa ilgtermiņa kino vērojumam par pieciem Latvijā dzimušiem bērniem, kuri savas skolas un dzīves gaitas sāk no visai atšķirīgiem «starta punktiem». Cikla mērķis – ik pēc septiņiem gadiem no jauna dokumentēt filmas varoņu gaitas, tādejādi fiksējot vienas paaudzes ceļu no šodienas nākotnē.

Ko šī jaunā stāsta tapšana nozīmē režisoram, kura paša skolas gaitas aizsākās tik zīmīgajā 1940.gadā? Vai režisora – publicista pieeja, ar ko  slavenas Selecka  filmas, sākot ar «Valmieras meitenēm», - «Sieviete, kuru gaida», «Meklēju vīrieti» , «Šķērsielas» triloģija un daudzas citas, noderējusi arī šoreiz? Kā filmu stāsti atrod režisoru? Kādēļ dažkārt no vienas ieceres izaug pavisam cita , kā tas noticis stāstos par maestro Raimondu Paulu vai dziedātāju Elīnu Garanču?

Saruna ar joprojām aktīvi strādājošo režijas vecmeistaru Ivaru Selecki „Nacionālie dārgumi. 100 g kultūras” studijā.

Komentāri

Kategorijas