Personība. 100g kultūras. Dagmāra Legante

Smaids ir mans vairogs, saka Dagmāra Legante. Viņas smaids ir atbruņojošs un starojošs kā briljanta broša. Taču dzīvei ir dažādas krāsas, kuras ne vienmēr ir tik mirdzošas. 

Latvijā uz vienas rokas pirkstiem var saskaitīt profesionāļus, kuri stādā kā TV šovu moderatori. Tikko beidzies Dagmāras tiešraižu sprints Latvijas televīzijā, vadot «Supernovu» kopā ar jauno kolēģi Justu. Tikai aizkulišu cilvēki un projekta veidotāji zina, cik sūras un stresa pilnas dienas prasa skatuves spožums un cik mēģinājumos tiek slīpēts dialogu vieglums.

Dagmāra Legante ir cilvēks, kura kļūst par jebkuras kompānijas dvēseli, sava pozitīvisma dēļ. Dž.Dž. Džilindžers novērtēja arī Dagmāras aktieriskās spējas, piedāvājot lomas divās izrādēs, kurās viņas partneri uz skatuves bija Dailes teātra ideālie vīrieši. Režisors Jānis Streičs apstiprināja Dagmāru Elīnas lomai, diemžēl kino provju stadijā iestrēgušajai filmai pēc Blaumaņa lugas «Skroderdienas «Silmačos»»  motīviem…

Dagmāra Legante savu artistiskumu spodrināja Amerikas aktiermeistarības skolā un nez vai būtu atgriezusies, ja ne izvēle par labu ģimenei un bērniem. Reti kurš zina, ka Dagmāra ir slavena, emigrējuša gleznotāja mazmeita, no kura, šķiet, mantotas dotības, kas tiek izmantotas fotogrāfes darbā, kurā top arī pirmā personālizstāde.

Kā sašķeltas ģimenes atvase, Dagmāra spēj novērtēt laimi būt kopā.

Iespējams, tas sākās toreiz, kad koķetā gaišmate Dagmāra kļuva par komiķu grupas «Savādi gan»  dalībnieci. Un viņiem joprojām ne tikai  visiem kopā ir jautri, bet to novērtē arī publika.