Personība. 100 g kultūras. Reinis Sējāns

„Būt vienmēr jaunā vidē man šķiet interesants dzīves piegājiens.

Vēlos darboties daudzās un dažādās sfērās, kas tomēr būtu saistītas ar mūziku”, atzīst mūziķis - multiinstrumentālists, mūzikas producents un komponists Reinis Sējāns. Mūziķa talants Reinim ir asinīs, viņa tēvs ir mūziķis Leons Sējāns, un  jau mazotnē, atrodoties leģendārās grupas „Pērkons” koncertos, Reinis saņēma «imunitātes poti» pret bezgaumību. 

Rokmūzikas enerģija un jauda caurvij arī Reiņa muzikālo darbību. Popularitāti iekarojis viņa lieliskais tandēms kopā ar Jāni Šipkēvicu - junioru grupā „Instrumenti”. Pēc pauzes viņu radošajā darbībā nesen izdoto „Instrumentu” albumu „Atkala” mūzikas žurnālists Uldis Rudaks nosaucis par labāko grupas vēsturē. Reinis raksta arī  mūziku filmām, piemēram, režisores Kristas Burānes darbam par scenogrāfu Andri Freibergu. Kopā ar baletdejotāju un horeogrāfi Elzu Leimani Latvijas Nacionālajā operā tapis  laikmetīgā baleta iestudējums „Vārna. Lidojums vienā cēlienā.”

„Mūzika un skaņas radīšana ir nebeidzams process, tur nav ne sākuma,  ne gala,” atzīst Reinis, tāpēc viņam patīk  pārslēgties uz pavisam ikdienišķiem un praktiskiem darbiem. Kopā ar sievu Maiju viņi ne tikai muzicē, bet arī makšķerē, slēpo un daudz ceļo. Reiņa Sējāna dzīves partitūra ir tikpat krāšņa kā muzikālā.