Ielas garumā. Rīgas Tehniskās universitātes studentu pilsētiņa Ķīpsalā

Televīzijas arhīva kino kadros 1964. gadā fiksēts , kā iedzen pirmo pāli topošajā Rīgas Politehniskā institūta studentu pilsētiņā Ķīpsalā. Tolaik dažādas fakultātes bija izkaisītas pa visu Rīgu, bet institūta rektoram Aleksandram Veisam radās ideja apvienot studentus savā «republikā». 

Kaimiņvalstīs nekā tāda vēl nebija. Padomju laikā celtniecības gaita bija jāsaskaņo Maskavā, process ieilga, un bieži nācās pielietot dažādas viltības, lai panāktu vēlamo rezultātu. Sākotnējo ieceri izdevās realizēt tikai daļēji, tāpēc Ķīpsala, gluži tāpat kā Rīga, vēl aizvien nav gatava. Pēdējos gados vairākas ēkas pārbūvētas un renovētas, un no malas grūti pateikt, kuras fakultātes uzceltas pirmās. Par ielām gan skaidrs-Āzenes un Ķīpsalas ielas jau bija, kad studentu pilsētiņu tikai sāka būvēt, bet Zunda krastmala un Paula Valdena iela izveidotas nesen. 

Sarunās ar studentiem un mācībspēkiem jāsecina, ka savu vēsturi un interjera vērtības katra fakultāte tur godā , bet iegūtās zināšanas pielieto studentu pilsētiņas ēku un ielu pilnveidošanā.

Komentāri

Kategorijas