«Teātris.zip» īpašā izlase: Dailes teātra «Sūnu ciema zēni» (1999)

Cikla «Teātris.zip» īpašajā izlasē piedāvājam Dailes teātra izrādi «Sūnu ciema zēni».

Izrādes veidotāji

Režisors Ģirts Nagainis, scenogrāfs Ričards Štrauhs, kostīmu māksliniece Ivonna Straume, kustību konsultants Jānis Ērglis, komponists Valts Pūce, dziesmu teksti Inese Zandere.

Lomās: Lauris Subatnieks, Jānis Mūrnieks, Ivars Auziņš, Andra Biseniece-Auziņa, Aivars Siliņš, Akvelīna Līvmane, Ausma Kantāne, Gunta Grīva, Ilze Vazdika, Lidija Pupure, Marina Janaus.

Latvijas Televīzijas ieraksts veikts 2000.gadā.

Kritiķa komentārs

Kitija Balcare:

"Andreja Upīša darbs «Sūnu ciema zēni» saturiski vienmēr būs laikmetīgs stāsts, neskatoties uz vietu, laiku, formātu, kurā tas tiek pieredzēts, jo pārlaicīgs ir rakstnieka dokumentētais vietējais raksturs, tēli un cīņa ar ne tām jaukākajām cilvēkbūtnes iezīmēm – slinkumu, nevīžību, nolaidību.

Tieši tas bijis iemesls, lai režisors Ģirts Nagainis radītu izrādi, kura uz Dailes teātra skatuves bijusi vairāk nekā 100 reizes.

Viena no «garšīgākajām» izrādes daļām, kuras dēļ ir vērts izdzīvot Laimes lāča sāgu vēlreiz, ir meistarīgā komponista Valta Pūces un asprātīgās dzejnieces Ineses Zanderes kopdarbs, radot izrādei dziesmu ciklu. (Turklāt kustību režisors šai stāstā ir atraktīvais horeogrāfs Jānis Ērglis, kas iekustina iestigušo Sūnu ciema sabiedrību.) Dziesmu melodiskums un azartiskums bija tik pievilcīgs, ka piedzīvojis atdzimšanu arī vēlākajā 2012. gada Dailes teātra iestudējumā «Sūnu ciema zēni», kurš, tiesa, neguva tik plašu atzinību skatītāju acīs un sirdīs.

Tie, kas iecienījuši Dailes teātra izrādēs Laura Subatnieka aktierisko sniegumu, izrāde būs iespēja redzēt viņa debiju tolaik vēl kā Latvijas Kultūras akadēmijas studentam Dailes teātra 8. studijas sastāvā sūnciemieša Ješkas lomā."

Raidījumu ciklu atbalsta

Komentāri

Kategorijas