Personība. 100 g kultūras. Režisore un aktrise Indra Roga

Kā viņai izdodas savienot  tik konstruktīvu domāšanu ar sakāpinātu jūtīgumu?  Izrādes «Klūgu mūks» pirmizrāde Nacionālajā teātrī Indras Rogas režijā ir kā robežšķirtne. Katrs liels sākums nes līdzi arī atvadīšanos. Pēc klasiķu Bulgakova un Ostrovska iestudējumiem, kuros režisore atradusi smeldzīgi laikmetīgu stīgu, otru elpu ieguva arī Valmieras drāmas teātris. Maksimāliste un ideāliste Indra Roga nu ir kļuvusi par Valmieras drāmas teātra māksliniecisko vadītāju.

Šo sezonu viņa iesāka ar lielo talku un logu mazgāšanu teātrī, kam ir gan praktiska, gan simboliska nozīme.

Sievišķīgā spēka ziņā viņā ir kaut kas no Tolstoja Annas Kareņinas, Blaumaņa Antonijas, Bulgakova Margaritas, Ibsena Noras.

Indra Roga – brīnišķīga aktrise no leģendārā Daugavpils teātra kursa, nu jau vairāk kā desmit gadus sevi spilgti apliecinājusi režijā. Pēc koša Nacionālā teātra posma viņas dzīves agrie rīti vai nakts stundas nu paiet automobilī uz šosejas Rīga – Valmiera. Pilsēta Gaujas krastā tagad ir Indras  domātava: par vīru - režisoru un skolotāju Mihailu Gruzdovu, kurš atgūst veselību, par meitu Martu, par māsu Ingu un brāli Kasparu, kuri, tāpat kā Indra, no vecākiem mantojuši mākslinieka nemieru, šaubas, humora izjūtu un spītu iet izraudzītajā virzienā.

Komentāri

Kategorijas