Latvijas pērles

Stende: filologa Kārļa Draviņa darbi, tēli no saknītēm un bērnudārza dzīve

Latvijas pērles

Mazsalaca: Hirtes "kloņģīši", spēcīgās dzimtas un peļu tūkstotis

Ezeres vēsture namā, kurā parakstīts Kurzemes vācu armijas kapitulācijas akts

Nams, kurā 1945. gada 8. maijā tika parakstīts Kurzemes vācu armijas kapitulācijas akts, atrodas Ezerē. Tagad te var iepazīt ezeriešu vēsturi: uzzināt, kādi muižkungi te valdījuši, kā te nodibināta pirmā mazpulku vienība, kā veidojies kolhozs un kādi ir ezeriešu vaļasprieki.
Gaidot mūsu valsts simtgadi, skanējumu sāk raidījums „Latvijas pērles.” Lūkojot pēc pērlēm un pērlītēm, ko glabā Latvijas pilis, baznīcas, muzeji, muižas, mājas un ielas, žurnāliste Zane Lāce ik nedēļu dosies braucienā pa mūsu zemi, lai sarunā ar novadpētniekiem, vēsturniekiem un vienkārši sava pagasta vai pilsētas pagātnes izzinātājiem atklātu vai iepazītu tuvāk mūsu vēstures un kultūras mantojumu.

Līksma Puķīna

Ir labi paklausīties arī par dzimto vietu. Biju tās komandas satāvā, kas 1979.g. bija Tulā, kā Republikas uzvarētāji. Tulā gan savienības mērogā kopvērtējumā mums 1.vieta nebija, bet gāja mums tur labi, ir ko atcerēties. Bet patīkami, ka vēsturiskās atmiņas uzlabojas :) Bet vispār šis ir viens no vislabākajiem LR1 raidījumiem. Paldies.