Kultūras Rondo

Koncertnotikums “Pirmsākums” - vēlme palīdzēt un radīt labsajūtu klausītājiem

Kultūras Rondo

Sirds mozaīka. Darbs. Zentas Mauriņas esejas pārlasa Vaira Vīķe-Freiberga

Jānis Kalnačs: Grāmata “Rīgas dzīvokļu “likumīgā” izlaupīšana" palīdzēs restaurēt vēsturi

"Grāmata var palīdzēt restaurēt vēsturi, kas notika laikā no 1944. gada rudens līdz, piemēram, 2018. gada 3. janvārim," uzskata pētnieks Jānis Kalnačs. Kas notika ar tūkstošiem 1944. gada vasaras beigās un rudenī bēgļu gaitās devušos rīdzinieku mājās atstāto iedzīvi, tostarp mākslas darbiem, ko padomju vara atzina par “bezsaimnieka mantu”, un kāds bija mākslas darbu un kolekciju liktenis, kad daļu no šīm vērtībām nonāca toreizējā Latvijas PSR Valsts latviešu un krievu mākslas muzejā?
Kultūras Rondo ir kvalitatīvākais un daudzpusīgākais radio raidījums par kultūras procesiem Latvijā un pasaulē, kas sniedz arī izvērstas anotācijas par aktuāliem notikumiem mūzikā, mākslā, kino, teātrī, literatūrā, arhitektūrā, dizainā u.c.Kultūras Rondo redzes lokā ir tā kultūrtelpa, kurā pašreiz dzīvojam. Mēs ne tikai palīdzam orientēties kultūras notikumos, bet tiešraides sarunās apspriežam kultūras notikumu un kultūras personību rosinātas idejas. Tās ir diskusijas, kurās satiekas kultūras notikumu radītāji, kultūras dzīves organizatori un kultūras patērētāji. Sestdienas rītos raidījuma vadītāji Ingvilda Strautmane un Zigfrīds Muktupāvels pārrunā spilgtākos nedēļas notikumus un sniedz ieskatu nākamās nedēļas aktualitātēs. Bet svētdienās klausītājiem piedāvājam kultūrizglītojošu raidījumu, kurā izmantojam arī ierakstus no Latvijas Radio arhīva.Kultūras Rondo tiešajās pārraidēs ir klāt svarīgos kultūras notikumos visā Latvijā, kas ļauj nepastarpināti iepazīt kultūras personības un kultūras telpu arī ārpus Rīgas un saglabāt arhīvā būtiskas liecības par notikumiem.

Brigita

Ļoti vērtīgs darbs, paldies par to! Bet tas ir tikai sākums. Vēl taču ir arī izpostīta un izsaimniekota iedzīve 1949. gadā izsūtītajiem. Tad, kad viņi atgriezās Latvijā 50. gadu otrajā pusē, vairs nevarēja atgriezties ne savos mājokļos - dzīvokļos, ne atgūt mēbeles, par gleznām, grāmatām u.c. dārgām lietā nemaz nerunājot.